KIA EV6

Loodud, et inspireerida

Tutvu uue generatsiooni elektriautoga – Kia EV6.
Kia esimene, spetsiaalselt elektriauto E-GMP platvormile loodud mudel, juhatab sisse Kia uue ajajärgu. Julge linnamaastur on varustatud kaasaaegsete tehnoloogiliste lisadega, mis võimaldab mugavat ja loomulikku sõiduelamust, et sõitjad saaks oma teekonnal ammutada inspiratsiooni seal kus nad seda oodata ei oska. Uus EV6 sillutab teed uude elektriautode ajastusse, mis võib olla lihtne, intuitiivne ja integreeritud. EV6 võimaldab ülikiiret laadimist (kuni 350kW), mis lubab sul tegeleda ideede genereerimisega laadimisele mõtlemise arvelt.

„EV6 demonstreerib Kia esimese algusest peale elektriliseks loodud autona inimkeskset, progressiivset disaini ja elektrilist võimekust. Usume kindlalt, et EV6 on uue elektriautode turu jaoks mõjuv ja sobiv mudel,” ütles Kia globaalse disainikeskuse juht ja asepresident Karim Habib.  „EV6-ga püüdsime luua omanäolise, mõjusa kujunduse, kasutades keerukate kõrgtehnoloogiliste funktsioonide kombinatsiooni puhtal ja rikkalikul kujul ning samal ajal pakkudes futuristliku elektriauto näol unikaalset ruumi.“

Kia disainifilosoofia „Opposites United“

Vastandite ühinemise disainifilosoofia teeb EV6-ga oma debüüdi ning annab aimu kõikide tulevaste Kia mudelite disainist. Selle filosoofia aluseks on viis tugisammast, mis kannavad nimesid „Bold for Nature“, „Joy for Reason“, „Power to Progress“, „Technology for Life“ ja „Tension for Serenity“.

„Bold for Nature“ põhineb loodusega suhtlemisel, mida ilmestavad nii looduses kui inimeste seas kohatavad detailid, vormid ja proportsioonid. See disainisammas loob reisijateruumi orgaanilisi, samas tehnilisi struktuure ja viimistlusi, välisdisaine iseloomustab kombinatsioon selgetest ja lihtsatest joontest koos julgete, pidevalt muutuvate pindadega.

„Joy for Reason“ keskendub Kia tulevaste autode tunnetusele ja meeleolule. Tulevastes kujundustes ühendatakse emotsionaalne ratsionaalsega, luues autod, mis mõjuvad reisijatele nii lõõgastavalt kui inspireerivalt. See mõjutab ka uute orgaaniliste materjalide ja julgemate värvide kasutuselevõttu, väljendades noorust ja mängulisust.

„Power to Progress“ tugineb autotootja disaini praegustele tugevatele külgedele. Kia hiljutisel disainile orienteeritud ümberkujundamise perioodil omandatud oskuste ja teadmiste toel saab tulevaste autode kujundust edasi arendada. Tulevasete autode puhul tuginetakse uute kujunduste väljatöötamisel kogemustele ja loomingulisusele.

„Technology for Life“ soodustab uute tehnoloogiate ja innovatsioonide abil inimeste ja masinate vahelist positiivset suhtlust. Kia tulevased autod loovad disaini ja uuenduste ning valgustuse, tunnetuse ja ühenduvuse täiustamise kaudu uue põlvkonna kasutuskogemuse (UX), et aidata klientidel oma autoga suhelda.

„Tension for Serenity“ äratab vastanduvate jõudude ja loominguliste kontrastide vahel pinge ning tunnistab kujunduses kahest vastanduvast jõust tulenevat tasakaalu. See pakub rabavaid disainikontseptsioone, kus kasutatakse teravaid ja tehnilisi detaile pindpinevuse loomiseks ja harmoonilise tulevikku suunatud disainivisiooni realiseerimiseks.

„Soovime, et meie autod pakuksid instinktiivset ja loomulikku kogemust, mis parandaks meie klientide igapäevaelu kvaliteeti. Meie eesmärk on kujundada meie sõidukite füüsilist kogemust ja luua originaalseid, leidlikke ja põnevaid elektriautosid. Meie disainerite ideed ja tootja eesmärk on rohkem omavahel seotud kui kunagi varem, ja selle kõige keskmes on meie kliendid, kes mõjutavad iga meie otsust,“ lisas Karim Habib.

Iga detail inspireerib

E-GMP platvorm on selge elektriautode ajastu toode, mis aitab kaasa reisijateruumi vabamaks muutmisele, pakkudes varasemate, olemasolevatel mudelitel põhinevate Kia elektriautodega võrreldes rohkem ruumi. EV6 interjööridisain pakub uuenduslikku ruumikasutust, luues omanäolise ruumi- ja sõidukogemuse. Uue reisijateruumi üks rabavamaid elemente on kõrgtehnoloogiline kumer kõrglahutusega heli-, visuaal- ja navigatsiooniekraan (AVN). Laia kumera ekraani lihtne vormikeel ja sale armatuurlaud loovad avatud ruumi tunde. Roolist üle auto keskosa ulatuval armatuurlaual on juhi ees näidikuteplokk ning keskkonsooli kohal teabe- ja meelelahutus- ning navigatsioonisüsteem. Ekraani laius loob juhi jaoks kaasahaaravama kogemuse ja minimaalne hulk füüsilisi nuppe pakuvad selget ja rahulikku sõidukogemust. AVN-ekraani all saavad reisijad haptiliste nuppude abil juhtida HVAC-i (küte, ventilatsioon ja kliimaseade) seadeid, paneeli all kaardub armatuurlaud auto esiosa poole, luues esiistmetel reisijatele ruumi ja avatuse tunde. Istmed on õhukesed, kerged ja kaasaegsed ning kaetud modernsete, huvitavate ja vastupidavate kangastega, mis on toodetud ümbertöödeldud plastikut kasutades. Need muudavad reisijateruumi samuti avaramaks.

Ole valmis inspiratsiooniks

Alusta oma loomingulist teekonda ja registreeri proovisõiduhuvi juba täna, et autode saabumisel oktoobris olla esimene, kes jõuab proovisõidule!